Homöopaatia

Homöopaatia on looduslik raviviis, mis oma tõhususe poolest omab mitmeid eeliseid akadeemilise meditsiiniga võrreldes. Homöopaatia abil saab ravida kõiki inimese kannatusi, sealhulgas ka neid kannatusi, mis on põhjustatud meditsiini liigkasutamisest või mis on tunnistatud meditsiini poolt ravimatuteks.

Homöopaatiaga taastatakse inimese algupärane tervislik seisund ilma kunstlike kõrvalnähtudeta, mida tihti põhjustavad akadeemilise meditsiini ravimid. Homöopaatia sobib muuhulgas beebidele, last ootavale emale kui ka vanematele inimestele ja isegi loomadele. Homöopaatia on maailmas enimkasutatav raviviis peale akadeemilist meditsiini. Homöopaatia kuulub paljudes maades riikliku tervishoiu nimistusse ja seda kasutavad 30 miljonit inimest Euroopas.

Kui akadeemiline meditsiin määrab emotsionaalse tasandi raviks tihti antidepressandid, siis homöopaatia taastab looduslikul moel patsiendi elujõus eksisteerivad haiguslikud tundesümptomid ja patsient tunneb end taas elujõulisemana ja õnnelikumana. Homöopaatia loob tasakaalu.

Homöopaatia toimemehhanisme on hakatud tõestama ka teaduslikel meetoditel.

Maailmas on uuritud nanotehnoloogiat. On leitud, et homöopaatia toimib nanotasandil ehk samal tasandil, milles toimib ka meie hormonaalsüsteem. Seega on välistatud kahtlus, et tegemist oleks mingilgi moel platseebo effektiga ja selle kohta on avaldatud mitmeid teaduslikke materjale. Homöopaatia rajaja on Samuel Hahnemann juba 18 sajandil. Ta oli arst ja tõlk. Ta nägi, et ravimata jätmisest akuutse haiguse puhul on suurem abi, kui ravides kangete, keemiliste ravimitega ning nende ülisuurte annustega. S. Hahnemann soovis eelkõige tõhusat, kiiret ja õrnatoimelist ning püsivat ravitulemust.

Homöopaatilised ained on põhiliselt taimsed, loomsed või mineraalsed.

Klassikaline homöopaatia

Klassikaline homöopaatia põhineb patsiendi kirjeldusel oma haigusloost, mille alusel valitakse homöopaatiline aine, mis vastab patsiendi sümptomite kogumikule. Patsiendi sümptomid näitavad homöopaadile, millist homöopaatilist ravimainet ta vajab. Klassikalises homöopaatias valib homöopaat aine jälgides patsiendi kehakeelt, kuidas patsient siseneb vastuvõturuumi, kuulates mismoodi patsient kõneleb, mida patsient räägib jne. Homöopaat muudab patsiendi subjektiivsed sümptomid objektiivseks sümptomite kogumikuks ja määrab nende põhjal õige homöopaatilise aine, mis tervendab patsiendi. Klassikaline homöopaatia ei vaja midagi muud ravimiseks, kui seda, mis patsient välja näitab või räägib. Ei kasutata mõõteriistu, vere võtmist analüüsiks ega mingil muul moel patsiendi sisse nägemist. See ei ole klassikalises homöopaatias vajalik.

Raviaja pikkus sõltub sellest, kui kaugele on haigus arenenud. Kroonilise haiguse puhul võib raviaeg olla mõnest kuust kuni paari aastani. Klassikaline homöopaat ei määra patsienti lõpetama meditsiiniliste ravimite kasutamist. Kui patsient on terve, siis ta lihtsalt ei vaja enam neid. Klassikaline homöopaatiline raviviis on sügavale ulatuv, tõhus ja täiuslikku tervist taastav raviviis, mis omandatud mitmeaastaste õpingute tulemusena. Klassikaline homöopaat teeb patsiendiga koostööd ka väljaspool vastuvõtuaega.

Vaata ka minu facebooki lehte: https://www.facebook.com/tervisloodusest/?fref=ts
Broneeri aeg telefoni teel: 5015567
Ühendust saad võtta ka Facebook messengeris: Agne Kandima või e-maili teel: biola@biola.ee või täites alloleva kontaktivormi.